• POMÁHAME INÝM - zbierka Biela pastelka

• BIELA PASTELKA je verejná zbierka, organizovaná 22.09., ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Biela pastelka patrí medzi 10 najväčších zbierok na Slovensku. ĎAKUJEME všetkým vám, ktorí ste dnes prispeli na dobrú vec. FOTO:  Biela pastelka - 22.09.2023  (Mgr. Kristína Belušová, koordinátorka Školy podporujúcej zdravie)

• OZNAM - mliečna desiata

• Vedúca školskej jedálne oznamuje, že ŠJ bude od 02.10.2023 podávať desiatu pre prihlásených stravníkov. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u vedúcej školskej jedálne p. Daniely Bujnovej do 27.09.2023 (streda). Poplatok za 1 desiatu/1 deň činí: 1. - 4. roč................0,70 € a 5. - 9. roč................0,75 €.

• MÁŠ DOSŤ ŽIVOTOV? zapojili sme sa do celoslovenskej kampane

• 10. septembra si každý rok pripomíname SVETOVÝ DEŇ PREVENCIE SAMOVRÁŽD. Za prvý polrok 2023 zrealizovalo združenie IPčko takmer 100 000 pomáhajúcich a krízových komunikácií. Až tretina z nich bola s mladými ľuďmi do 18 rokov. Takmer 10% z týchto kontaktov sa týkali myšlienok na samovraždu. Pri príležitosti Svetového dňa prevencie samovrážd pripravilo občianske združenie IPčko v spolupráci s organizáciou Nexteria kampaň s názvom “Máš dosť životov?”. Kampaň mladým ľuďom ich jazykom a cez metaforu počítačových hier hovorí, že ak potrebujú pomoc, majú sa kam obrátiť. V rámci kampane si žiaci 8. a 9. ročníka v pondelok 11. septembra našli vo svojich triedach QR kódy. Naskenovaním týchto kódov do mobilov sa dostali na webovú stránku IPčka, kde našli informácie o anonymnej, bezplatnej a nonstop dostupnej psychologickej pomoci (online aj offline). Súčasťou kampane bolo tiež video s influencerom Matejom Slažanským, ktorého mladí ľudia poznajú ako „Menameselassie“ z online hier, sociálnych sietí a vlogov. Cieľom kampane bolo ukázať mladým ľuďom, že pomoc existuje. Ďakujeme občianskemu združeniu IPčko za spoluprácu. (Mgr. Dominika Ducká, školská psychologička)