• Krúžky

• V školskom roku 2017/2018 pracuje v našej škole 10 záujmových útvarov.

• Svetový deň výživy - utorok 16.10.2018

16. október ako Svetový deň potravy alebo Svetový deň výživy každoročne poukazuje na problematiku globálnej potravinovej bezpečnosti. Ide o jeden z medzinárodne uznávaných dní podľa Svetovej zdravotníckej organizácie.
          Nezabúdajme na zásady zdravej výživy, stravujme sa pravidelne, znížme príjem soli, denne konzumujme ovocie a zeleninu, dodržiavajme pitný režim, zvýšme príjem vlákniny, celozrnného pečiva a jedzme menšie porcie jedla. 16. október nás vyzýva zdravo jesť, aby sme sebe tým, čo jeme, neškodili, ale naopak, aby sme si život, ktorý máme, vážili a aby sme ho chápali ako jedinečnú a neopakovateľnú hodnotu. Skúsme sa zriecť akýchkoľvek sladkostí, čokolád, keksíkov, cukríkov aj sladených nápojov. Nezaťažujme naše telo navyše, ale dajme mu to, čo potrebuje, a ono bude fungovať tak, ako má.
          (Mgr. Marianna Habajová - koordinátorka protidrogovej výchovy)

• NA KOLESÁCH PROTI RAKOVINE

Zbierka Na kolesách proti rakovine je určená na zbieranie finančných prostriedkov určených na podporu výskumu rakoviny na Slovensku. V roku 2018 je cieľom kúpiť Systém obrazovej analýzy, ktorý pozostáva z mikroskopu, extra citlivej kamery a počítača so špeciálnym softvérom. Hlavným organizátorom akcie je Nadácia Výskum rakoviny. Kolesá proti rakovine sa rozkrútili v roku 2003 pod záštitou paralympijského víťaza v cyklistickom šprinte, onkologického pacienta Radovana Kaufmana (Sydney 2000). Ten počas prvého ročníka podľahol rakovine, ale jeho meno sa stalo symbolom kampane. Aj naša škola sa rozhodla prispieť do tejto zbierky. Zbierka sa uskutočnila v stredu 26.09.2018. Výťažok zbierky za našu školu je 59,74 €. ĎAKUJEME VŠETKÝM VÁM, KTORÍ STE SA ZAPOJILI A POMOHLI TAK CHORÝM ĽUĎOM. V rámci tohto dňa sa uskutočnili zaujímavé športové súťaže na školskom ihrisku, ktoré organizoval školský k

• KNIHOBÚDKA vás pozýva na čítanie

Milí žiaci, milí kolegovia, milí rodičia, všetci návštevníci našej školy, určite si mnohí z vás všimli, že na prízemí pri akváriu vyrástla modrá Knihobúdka. Knihobúdka je určená všetkým, ktorí majú vzťah ku knihám a radi si čítajú. A ako taká Knihobúdka funguje?

V Knihobúdke sú knihy, ktoré sú určené najmä pre žiakov. Keď Vás nejaká kniha zaujme, môžete si ju pokojne požičať a potom neporušenú vrátiť. Ak sa vám kniha páči natoľko, že by ste si ju chceli nechať, aj to sa v našej Knihobúdke dá. Môžete ju napríklad vymeniť za inú knihu, ktorú už doma nepotrebujete.