• PROJEKT

ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM 2023/2024

koordinátorka projektu:

Mgr. Kristína BELUŠOVÁ

Škola priateľská k deťom (ŠPD) je titul, ktorý každoročne udeľuje Slovenský výbor pre UNICEF školám, ktoré splnia určité kritériá.

Cieľom programu Škola priateľská k deťom je vytvoriť v školách také prostredie, v ktorom sa každé dieťa cíti bezpečne, dobre, sebaisto a do ktorého chodí s radosťou. Práva dieťaťa sú v centre záujmu. Kľúčovými sú participácia, rešpekt, zodpovednosť. Škola priateľská k deťom nielen učí o právach dieťaťa, ale nimi aj žije.

Pokračujeme v realizácii projektu v školskom roku 2023/2024:

• informovanie o programe Škola priateľská k deťom,
          • nástenka venovaná právam detí a spolupráci s UNICEF,
          • práva detí v školskom vzdelávacom programe,
          • vzdelávacia aktivita,
          • fundraisingová aktivita,
          • evaluačný formulár.

Škola priateľská k deťom je viac ako splnenie týchto kritérií. Škola, ktorá je otvorená novým podnetom, prostredie, ktoré je pre deti priateľské.