• Krúžky

• V školskom roku 2017/2018 pracuje v našej škole 10 záujmových útvarov.

• SÚŤAŽ Mladý záchranár CO

Dňa 24.4.2024 sa naša škola zúčastnila na súťaži Mladý záchranár CO. Súťažili sme v šiestich disciplínach. Testy z civilnej ochrany, zdravotnej prípravy, požiarnej ochrany a dopravnej výchovy, Pohyb a pobyt v prírode, Civilná ochrana, Streľba zo vzduchovky, Zdravotná príprava - prvá pomoc, Požiarna ochrana. Najlepšie výsledky sme dosiahli v poskytovaní prvej pomoci, kde sme získali druhý najvyšší počet bodov. Našu školu reprezentovali: Karolína Hippíková, Hanny Muratovič, Daniel Kováčik, Jakub Mikuška. Náhradníci: Viktória Beláňová, Jakub Mikuláš (všetci z V.A triedy ). Ďakujeme za reprezentáciu školy v tejto náročnej súťaži. (Mgr. Zuzana Sigetová)

• SLÁVICI NA GOGOĽKE

23.4.2024 sa v popoludňajších hodinách v našej škole ozýval spev a búrlivý potlesk. Usporiadali sme školské kolo súťaže v spievaní ľudových piesní - Slávik Slovenska. Do tohtoročného školského kola sa prihlásilo neuveriteľných 29 spevákov, ktorí súťažili v 3 kategóriách. Trojčlenná porota to nemala ľahké, ale nakoniec sa rozhodla udeliť takéto ocenenia:

• ENVIROAKADÉMIA Mesta Topoľčany

Dňa 22.04.2024 sa žiaci našej školy zúčastnili na Enviroakadémii v Galérii Topoľčany, ktorú pre žiakov základných škôl organizovalo Mesto Topoľčany. Žiaci si vypočuli tri prednášky z oblasti environmentálnej problematiky. Na konci tohto poučného dopoludnia čakal na žiakov kahoot kvíz. Žiaci našej školy Marco Aceto a Šimon Uhrík v ňom obsadili 3. miesto. Blahoželáme. (Mgr. Zuzana Sigetová)

• NETRADIČNÉ VYUČOVANIE na topoľčianskej radnici

Dňa 19.04.2024 sa žiaci VIII.A zúčastnili netradičnej výučby občianskej náuky. Prebiehala v zasadačke mestského zastupiteľstva v Topoľčanoch a prednášajúcou bola pani primátorka JUDr. Alexandra Gieciová. Žiaci si mohli spoločne zopakovať základné informácie o fungovaní samospráv. Zistili, čo všetko sa dá vybaviť na mestskom úrade, ako funguje Mládežnícky parlament, a aj o čom všetkom rozhodujú poslanci mestského zastupiteľstva. Súčasťou zaujímavej a pútavej hodiny bol i kvíz, v ktorom žiaci museli rýchlo, správne a pohotovo reagovať. Úspešní jednotlivci boli odmenení. Neskôr si prezreli i obradnú sieň, kde si na vlastnej koži vyskúšali ako prebieha svadobný obrad v sprievode hudby i účasti svedkov. Na záver mohli klásť pani primátorke otázky a prezrieť si jej kanceláriu. Táto hodina občianskej náuky sa žiakom veľmi páčila a určite by si ju radi zopakovali i niekedy v budúcnosti. Touto ce

• OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI

Žiaci 6. – 9. ročníka našej školy sa zúčastnili na školskom kole Olympijského odznaku všestrannosti. Tých najlepších si môžete pozrieť v priložených fotografiách. Dňa 17.04.2024 sa uskutočnilo krajské kolo v Zlatých Moravciach. Našu školu reprezentovali žiaci 6. ročníka Sára HERDOVÁ, Vladimír HULAK, 7. ročníka Silvia BOČKAYOVÁ, Oliver REMEŇ, 8. ročníka Laura GELETOVÁ, Denis MASARYK, 9. ročníka Nela ONDRUŠOVÁ, Samuel KOTLÁR. Z 39 škôl Nitrianskeho kraja sme sa umiestnili na 14. mieste. Ďakujeme žiakom za vzornú reprezentáciu školy, ale i celého okresu Topoľčany. (Mgr. Zuzana Babulicová)