• Poď hľadať poklad! Aktivita v projekte Tajný život mesta
          • Naše aktivity v rámci projektu TAJNÝ ŽIVOT MESTA

Projekt TAJNÝ ŽIVOT MESTA sa realizuje od septembra 2016 paralelne na Slovensku aj v Českej republike a umožňuje spolu stovke škôl v oboch krajinách objavovať rozmanitosť rastlinnej ríše. Na Slovensku projekt koordinuje Živica. Do projektu je zapojených 51 slovenských škôl - a medzi nimi aj naša! Najaktívnejšie žiačky v projekte sú ôsmačky Sofia SVÍTEKOVÁ, Katarína LENČEŠOVÁ, Andrea KRÁTKA a Veronika KASANOVÁ.

• Súťaž v tvorbe prezentácií v PowerPointe

V piatok 18. mája 2018 sme privítali v našej škole účastníkov celomestskej súťaže, ktorú sme zorganizovali už po 9.-krát pod záštitou primátora mesta Ing. Petra BALÁŽA. Žiaci šiestich ZŠ - ôsmaci a deviataci - súťažili v tvorbe prezentácie a v následnom verejnom vystúpení na minikonferencii. Vyžrebované témy tohto ročníka boli: žiaci 8. ročníka - Príroda je mocnejšia ako človek, žiaci 9. ročníka - Slovensko nie sú len Vysoké Tatry. FOTO: Súťaž v tvorbe prezentácií Odborná porota v zložení PaedDr. Rozália BEZÁKOVÁ (odborný radca OÚ Nitra), PaedDr. Martina MAZÁŇOVÁ (vedúca odboru školstva MsÚ Topoľčany) a Dávid BUJNA (študent SPU Nitra) rozhodla o umiestnení jednotlivých prezentujúcich nasledovne:

• Zbierka na pomoc deťom z Ukrajiny

Naša škola je v tomto roku zapojená do projektu Škola priateľská k deťom. Snahou je, aby sme sa v našej škole cítili dobre, no nie všetky deti majú tú možnosť vyrastať v priateľskom a zdravom prostredí. Už po 14. rok sa zrealizovala verejná finančná zbierka s názvom Týždeň modrého gombíka. Je to zbierka určená deťom z Ukrajiny, ktoré sú priamo ovplyvnené konfliktom, ktorý tam prebieha. U nás v škole sme tiež prispeli do zbierky - vyzbierali sme spolu 43 €. Srdečne ďakujeme všetkým vám, ktorým nie je ľahostajný osud iných ľudí. FOTO: Zbierka UNICEF - Týždeň modrého gombíka 17.05.2018 (Mgr. Kristína Grácová, koordinátorka projektu)

• KUCHÁRKY bez čapice

V stredu 16. mája 2018 sa na ZŠ na Hollého ul. v Topoľčanoch konal 14. ročník súťaže s názvom Kuchár bez čapice. Naše žiačky Viktória SMAŽÁKOVÁ (IX. A), Veronika KASANOVÁ a Emma GAŠPARÍKOVÁ (VIII: A) sa do súťaže zapojili s nápadom "Slovenský ľudový stôl". Pripravili niekoľko druhov chutných strukovinových nátierok. Prestieranie stola doplnili ľudovými motívmi - obrus, keramika, bylinky. Po rozhodnutí poroty sa šikovné kuchárky umiestnili na veľmi peknom 2. mieste. Blahoželáme! Do súťaže pripravovala Mgr. Zuzana Sigetová. FOTO: Kuchár bez čapice - 16.05.2018

• Na bicykli bezpečne

Dňa 16. mája 2018 sa naši žiaci 4. ročníka zúčastnili na okresnej súťaži Na bicykli bezpečne. Súťažné družstvo tvorili: Michal ŠTEFKOVIČ, Matej MILATA, Nina RABČANOVÁ a Liliana KOVÁČOVÁ. Súťažilo sa v disciplínach: test z pravidiel cestnej premávky, jazda zručnosti, technická zručnosť, zábavné úlohy a jazda podľa pravidiel cestnej premávky. V náročnej súťaži obsadili naši žiaci 6. miesto. Ďakujeme za reprezentáciu školy. Do súťaže pripravovala Mgr. Emília Čuháková.

• DEŇ MATIEK - kultúrny program

Deň matiek sme spoločne s mamami a starými mamami oslávili v utorok 15. mája 2018 na kultúrnom programe v telocvični školy. Svojím vystúpením potešili srdiečka svojich mamičiek i babičiek naši škôlkari a žiaci od prvého po ôsmy ročník. Nielen básne, ale i veľa krásnych piesní znelo telocvičňou, všetkých zaujali aj tanečné choreografie, spev Dominiky Kováčikovej či vystúpenie Tomáša Kertésza. Ďakujeme, mamičky, za všetko, čo pre nás robíte! FOTO z programu (V. Smažáková): DEŇ MATIEK, kultúrny program

• SLÁVIK SLOVENSKA 2018 - okresné kolo

Okresné kolo speváckej súťaže Slávik Slovenska 2018 sa uskutočnilo v našej škole vo štvrtok 10.5.2018. Privítali sme u nás najlepších spevákov slovenských ľudových piesní z celého okresu Topoľčany. Súťažilo sa v 3 vekových kategóriách. V prvej kategórii sme mali zastúpenie - našu školu pekne reprezentovala Dominika KOVÁČIKOVÁ z I. B triedy, ktorej hudobný sprievod zabezpečil jej otec Marek Kováčik. Ďakujeme obom za vzornú reprezentáciu našej školy! FOTO: Slávik Slovenska 2018, okresné kolo