• E K O D E Ň v našej škole

Piatok 21. apríla 2017 sa niesol v našej škole v znamení ekologických a environmentálnych aktivít. Pripomenuli sme si v rámci EKODŇA Deň Zeme i Deň vody. Uvedomili sme si, aké je dôležité starať sa o našu prírodu. Znečisťovanie vody a vzduchu má na nás veľký dopad. Nielen dnes, ale každý deň by si mal človek uvedomovať, že život bez pitnej vody, čistého vzduchu a bez lesov by na našej planéte Zem nebol možný. Pri príležitosti EKODŇA sa žiaci 6. ročníka zúčastnili na tvorivých dielňach v Tribečskom múzeu v Topoľčanoch. Ostatní žiaci svoju tvorivosť a predstavy o prírode ukázali pri tvorbe projektov. Dôležitosť lesov a dreva nám prezentovali žiaci 7. ročníka v technickej učebni. Žiaci 3. ročníka nám predviedli, ako sa starať o izbové rastliny.  Svoje vedomosti o prírode a jej ochrane si preverili žiaci II. stupňa v ekokvíze. Výhercami súťaže sa stali žiaci 8. ročníka (Samuel Božik, Kristián Grozanič, Matúš Remeň). Výhercom srdečne gratulujeme! (Mgr. Natália Gyepesová, koordinátorka environmentálnej výchovy) Fotografie nájdete tu: EKODEŇ - 21.04.2017 (foto: Barbora Fialová, Samuel Božik, VIII. A tr.).

• Slávik Slovenska 2017 - školské kolo

V pondelok 10. apríla 2017 sa najlepší speváci z každej triedy predviedli v školskom kole speváckej súťaže ľudových piesní Slávik Slovenska 2017. (Foto: Slávik Slovenska, školské kolo - 10.04.2017V troch kategóriách súťažilo celkove 23 spevákov. Odbornú porotu tvorili p. učiteľky Mgr. Janka Mokranová (predsedníčka poroty), Mgr. Iveta Rybanská a PaedDr. Eva Dzurková. A ako porota rozhodla? Kto si vyspieval zlatého, strieborného a bronzového školského Slávika 2017?

I. kategória (1. - 3. ročník):

1. miesto - Alexandra FALATOVÁ, II. B (bez postupu do okresného kola)

2. miesto - Elizabeth Katherine LEPO, II. B

3. miesto - Kristína HRDÁ, I. A

II. kategória (4. - 6. ročník):

2. miesto - Adam Stefan HÝROŠŠ, V. A

3. miesto - Patrícia REŽNÁ, VI. A a Tomáš KERTÉSZ, V. A

III. kategória (7. - 9. ročník):

1. miesto - Patrik STOTKA, VIII. A (bez postupu do okresného kola)

2. miesto - Samuel BOŽIK, VIII. A

Všetkým víťazom srdečne blahoželáme!

• DEŇ NARCISOV - podporili sme dobrú myšlienku

Deň narcisov je jedinečná verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine a tento rok sa koná už po 21.-krát. V piatok 7. apríla 2017 sme aj my vyjadrili podporu onkologicky chorým pacientom.  V našej škole sa uskutočnila zbierka v piatok 7.4.2017. Podarilo sa nám vyzbierať krásnu sumu 130 eur. Veľmi pekne ďakujeme vám všetkým!  Môžete ukázať celému Slovensku aj na svojich facebookových profiloch svoju dobrú vôľu a podporiť túto charitatívnu akciu, tým že uverejníte vo svojich profiloch svoju fotku so žltým narcisom. Túto fotku označíte hashtagom (heštegom) „deňnarcisov alebo chcempomáhať“. Nepochybujeme že selfie fotky urobia radosť ich autorom a postarajú sa o pozitívnu atmosféru a dobré naladenie všetkých, ktorí ich uvidia. Ďakujeme za Vašu ochotu, účasť na zbierke a podporu celej akcie. Fotografie: DEŇ NARCISOV - 07.04.2017(PaedDr. Jarmila Heldiová, koordinátorka projektu Škola podporujúca zdravie)

• PRIHLÁŠKY na stredné školy

Prihlášky na stredoškolské štúdium pre žiakov 9. ročníka sa preberali u výchovnej poradkyne Mgr. Zuzany Jenisovej v dňoch: 4. - 6. apríla 2017.

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

Zápis detí do 1. ročníka našej školy sa uskutoční v dňoch 3. apríla - 28. apríla 2017, vždy od 13.00 do 16.00 h v priestoroch II. B triedy na prízemí vľavo (okrem dní 13.4. - 18.4.2017 v čase veľkonočných prázdnin). Na zápis je potrebné prísť s dieťaťom, doniesť rodný list dieťaťa a občiansky preukaz zákonného zástupcu. Zákonný zástupca žiaka vyplní dotazník: Protokol o zápise do 1. ročníka .Tlačivo si môžete stiahnuť a vyplnené doniesť na zápis. KRITÉRIÁ na zápis a prijímanie do 1. ročníka pre školský rok 2017/2018:

Kritériá zápisu a procesu prijímania detí do 1. ročníka ZŠ (ZŠ s MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti Mesta Topoľčany pre školský rok 2017/2018:

Kritérium č. 1:

- deti patriace do školského obvodu školy

- deti navštevujúce MŠ, Gogoľova ul., Topoľčany  sa prednostne prijímajú do 1. ročníka ZŠ s MŠ, Gogoľova ul., Topoľčany

Kritérium č. 2:

- deti z iných školských obvodov, ktoré majú trvalý pobyt v meste Topoľčany (vrátane mestských častí)

- deti z iných školských obvodov, ktoré majú prechodný pobyt v meste Topoľčany (vrátane mestských častí)

- deti bez trvalého alebo prechodného pobytu, ktoré majú registrovaný oficiálny trvalý pobyt :

Mesto Topoľčany - MsÚ Topoľčany, Nám. M. R. Štefánika 1/1, 955 01 Topoľčany

Kritérium č. 3: